באנר בלוג1
היי כולם,

אז הנה הפוסט ה"אמיתי" הראשון בבלוג, ולכבודו נגה, הבת המקסימה שלי, ואני הכנו לכם הדרכת איפור מצולמת לבת הים הקטנה. מקווה שתוכלו להיעזר בה לפורים או סתם בשביל הכיף…

נגה בת ים 005 הדרכה 1

כדי לא לסבך אתכם על ההתחלה, ההדרכה הזו לא דורשת פלטת קשתות, אלא רק צבעי איפור על בסיס מים, מכחולים עגולים בעוביים שונים (דקיק ובינוני, אני השתמשתי ב 0/2 ו- 6 ), ספוגית לציורי פנים, שבלונת קשקשי דג שאפשר גם בלעדיה, קצת צדפים קטנים שאספנו בחוף הים, קצת פניני פלסטיק עם גב שטוח שניתן למצוא בחנויות יצירה או באגף היצירה בחנויות הסטוק ומודל עם קצת סבלנות…

נגה בת ים 009 הדרכה 2

את כל הציוד ניתן לרכוש אצל אנה ויסטריך, אמנית ציורי פנים וגוף מוכשרת ומקסימה בפני עצמה, שמייבאת לארץ את מיטב הציוד המקצועי במחירים טובים. לדף הפייסבוק של אנה.

במידה ולא התארגנתם מספיק זמן מראש ואין לכם זמן לקפוץ לאנה (אזור י"ם) או לחכות למשלוח, יש להשיג צבעים פחות איכותיים גם ברשת WOW, רשת קריולן לאיפור מקצועי, מונקו ברח' כפר גלעדי בת"א, ובביוטי קר. אל תתפתו לרכוש איפור בחנויות צעצועים, כי זה בד"כ האיפור הכי גרוע שיכול להיות, על בסיס תוצרי נפט והוא מאוד לא ידידותי לפנים העדינות של הילדים. בכל מקרה מומלץ לנסות את האיפור הפחות איכותי על הצד הפנימי של המרפק, לצייר קו קטן מכל צבע ולחכות כרבע שעה ולראות אם הגוף מגיב ברגישות אל אחד הצבעים.

נגה בת ים 011 הדרכה 3

מכחולים וספוגים אפשר לקנות בחנויות התחביב – יש לרכוש מכחולים עם שיער סינטטי רך, אפשר לנסות וללטף עם המכחול את הלחי ולהרגיש אם הוא נעים למגע. יש מכחולים זולים מאוד שלא נועדו לאורך חיים ממושך, אבל אם אתם מחפשים רק משהו לפורים או לילדים שיאפרו את עצמם – הם יעשו את העבודה. ספוג זול ומתאים לציורי פנים הוא הספוג הצהוב שנועד לעבודה בחומרים קרמיים. הוא רך ונעים למגע. צריך לעבוד איתו כשהוא לח קלות.

נגה בת ים 013 הדרכה 4

כדי להדביק צדפים ואבנים לאיפור יש להשתמש בדבק ריסים או דבק רפואי שגם אותו ניתן לרכוש אצל אנה. אם אתם משתמשים באבנים שהגיעו בגליון כמדבקות ולא בתפזורת/בשקית, יש לקלף את הדבק הדו צדדי מהאלמנט התלת מימדי ולא להדביק על עור הפנים עם הדבק שהגיע איתו. הדבק התעשייתי הזה גורם להרבה ילדים רגישות המתבטאת באדמומיות ועד לפצעונים.

נגה בת ים הדרכה 5

גם שבלונות אפשר לקנות אצל אנה, אפשר גם להכין לבד שבלונות מדף שקף או כל יריעת פלסטיק גמיש כמו של תקייה חצי שקופה, מפל וכו' – פשוט מציירים עם טוש פרמננט את הדוגמה על הפלסטיק וגוזרים עם מספרי ציפורניים. כשמשתמשים בשבלונה חשוב במיוחד להקפיד שהצבע לא רטוב כדי שלא יטפטף מבעד לגבולות השבלונה.

נגה בת ים 018 הדרכה 6

אם שערות המכחול התפצלו/התעקמו ואתם לא מצליחים לצייר קווים אחידים – הרתיחו מים, תנו להם רגע להתקרר קצת, טבלו רק את שערות המכחול במים, מבלי שתפס המתכת ירטב, והחזירו בעזרת האצבעות למכחול את צורתו המקורית. יש להקפיד על טבילה זריזה של לא יותר מ- 3 שניות.

נגה בת ים 026 הדרכה 7

בעיצוב זה השתמשתי ב"בלינג" שזה הכינוי למעין תכשיט העשוי מכמה אלמנטים תלת מימדיים הדבוקים זה לזה בעיצוב כלשהו המוסיף לאיפור שבחרנו. באחד הפוסטים הבאים אעלה הדרכה כיצד להכין בלינגים משלכם. את הבלינג אני ממליצה להדביק עם הדבק הרפואי שאנה מוכרת, כי הוא חזק יותר מדבק ריסים והבלינג קצת כבד יותר מאבנים בודדות.

נגה בת ים 022 הדרכה 8

כשרוצים להוסיף אלמנטים תלת מימדיים לאיפור ולהדביק אותם עם דבק רפואי – כדאי לשים נקודת דבק קטנה במקום בו בחרנו, להניח לה להתייבש קצת עד שתתחיל להיות שקופה ורק אז להדביק עליה את האלמנט.

נגה בת ים 027 הדרכה 9

כשהדבק הרפואי שקוף – פשוט מצמידים את האלמנט התלת מימדי לנקודה שבחרנו, לוחצים קלות ומרפים. הדבק איכותי והאלמנט ישאר במקומו שעות.

נגה בת ים 028 הדרכה 10

את הסילסולים, טיפות ונקודות יוצרים בעזרת המכחול העגול העבה יותר. תנו דרור לדמיון וקשטו כל אזור שתרצו סביב הציור. אח"כ החליטו היכן תרצו להוסיף אלמנטים תלת מימדיים ושימו נקודת דבק קטנה בכל מקום שבחרתם והניחו לה להתייבש ולהפוך לשקופה. אם תשכחו איפה שמתם את הדבק – אפשר לגעת בעדינות באצבע נקיה ולהרגיש היכן דביק והיכן לא.

נגה בת ים הדרכה 11

הסתכלו היטב על העיצוב, תראו אם בא לכם להוסיף נקודות אור, תיחום, נקודות או אלמנטים תלת מימדיים נוספים. כשתהיו מרוצים עצרו לפני שתהרסו :)

נגה בת ים 036fs

אפשר לאבזר את המודל שלנו לצילום בתחפושת או אביזרים שיתאימו לצילומים, לצלם ולשלוח למי שאוהבים

נגה ואני נשמח להכין לכם עוד הדרכות. תרגישו חופשי לבקש בקשות בהתאם לתחפושות שלכם ושל הילדים.

טרום פורים שמח לכולנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים