בכל שנה בפורים הורים מבקשים ממני לאפר את ילדיהם לפני המסיבות בגני הילדים ובבתי הספר. למרבה הצער איני יכולה להגיע לעזור לכולם ולאפר את כל מי שמבקש, אבל אני משתדלת לעזור ככל שניתן. לכן הכנתי הדרכות מאויירות, שלב אחר שלב למען ההורים המתקשים, הגננות והמורות המשקיעניות וגם למבוגרים שרוצים להתחפש בעצמם…

לפני הכל – כללי בטיחות וידע כללי:

למען בטיחות ובריאות ילדינו יש להקפיד על שימוש במוצרי איפור של חברות ידועות ובעלות אישור משרד הבריאות למוצרי איפור וטיפוח (להבדיל מאיפור הנמכר בחנויות לצעצועים ונושא אישור משרד הבטיחות לצעצועים שאינו מספק הגנה כנגד אלרגיות ושאר תופעות לוואי לא נעימות). ניתן להשתמש באיפור רגיל (עפרונות עיניים ושפתיים, שפתונים, צלליות וכו') אך כשמאפרים ילדים רצוי להשתמש בצבעי איפור מיוחדים על בסיס מים לקבלת תוצאה מרשימה ולהסרה קלה ומהירה מהפנים ללא שפשוף ושימוש בקרמים יקרים. את האיפור על בסיס מים ניתן לקנות בחנויות איפור מקצועיות כגון חנויות הרשת של קריולן, חנויות בתי ספר לאיפור מקצועי (ירין שחף, בועז שטיין, וכו') או אפילו בחנויות רשת WOW (מוצרים זולים תוצרת סין אם כי בעלי אישור משרד הבריאות, אני ממליצה לבדוק מוצרים אלו בצד הפנימי של המרפק בקו קטן מכל צבע לוודא שאין תגובה אלרגית לאחד הצבעים, במיוחד כשמדובר בילדים קטנים) ההמלצה שלי: תתארגנו מראש כדי שיהיה לכם זמן להזמין מאנה ויסטריך שעושה משלוחים לכל הארץ, בטלפון מס' 052-6609399. ככל שהאיפור מקצועי ובטיחותי יותר – כך המחיר שלו גבוה יותר בד"כ, אבל אצל אנה אפשר למצוא את האיפור האיכותי ביותר ממיטב החברות בעולם במחירים נוחים, בנוסף אפשר לקנות אצלה מכחולים מעולים, נצנצים קוספטיים, ספוגיות לציורי פנים, ג'ל נצנצים ודבק רפואי המתאים להדבקת אבנים ואלמנטים תלת מימדיים שונים אל הפנים בבטחה. לקבלת אפקט מנצנץ יפה להוסיף אבקת נצנצים לאיפורים השונים אך חשוב מאוד לא להשתמש באבקת הנצנצים רגילה בקרבת העיניים, שכן חדירת הנצנצים לעין עלולה לגרום שריטה בקרנית העדינה. כדי למנוע צרה זו עדיף להשתמש בג'ל נצנצים לשימוש קוסמטי או להכין לבד בזול ג'ל שכזה מאבקת נצנצים קוסמטיים שקונים בחנויות האיפור הזולות כשהיא מהולה בג'ל וגינלי או ג'ל אלו-וורה שניתן לקנות בזול בכל בית מרקחת ורשתות הפארם, ואז אין מניעה להשתמש בג'ל גם באזור הפנים ובקרבת העיניים. ניתן גם לערבב בג'ל לשיער ולהוסיף מראה מנצנץ לשיער פיות, נסיכות ושאר דמויות מהאגדות. למראה מרשים באיפור ניתן להדביק באמצעות דבק ריסים כל מיני אבני קריסטל ופאייטים בצורות שונות, וכמובן שגם ריסים מלאכותיים בשלל צורות וצבעים. כשמדביקים את האבנים והריסים באזור העיניים חשוב להקפיד על דבק איכותי (אני משתמשת בדבק של חברת "קריולן" תוצרת גרמניה) אך להדבקת אבנים ופאייטים במצח או בלחיים ניתן להסתפק גם בדבק ריסים זול יותר שניתן לקנות בחנויות דוגמת WOW, רק שגם כאן מומלץ לוודא שאין תגובה אלרגית מראש, כפי שהסברתי קודם על בדיקת הצבעים בצידו הפנימי של המרפק. מכחולים טובים ניתן לקנות בזול בחנויות התחביב – יש לבחור מכחול משיער סינטטי רך ונעים למגע שלא ישרוט את עור הפנים העדין של הילדים. מומלץ לקנות לפחות שני מכחולים – מכחול עגול דק ומכחול עבה יותר שטוח. יש להתאים את המכחולים לעובי הקו הרצוי או למילוי שטחים בהתאם לאיפור אותו אנו רוצים לבצע. חשוב לזכור כי לילדים לעיתים קשה לשבת הרבה זמן בלי לזוז ולכן קחו בחשבון שזה לא נורא אם הקווים לא יהיו סימטריים או מדויקים, ואם הצביעה לא תהיה אחידה ומושלמת. הנאת הילדים חשובה יותר מהאגו שלנו כהורים שרוצים שהילד שלנו יראה מושלם. פורים נועד לשמח ולא לגרום לבכי ולתסכול לילדים.

איפור אריות, נמרים, חתולים ושאר המשפחה…

לאיפור פשוט אך מרשים זה נזדקק לפריטים הבאים: פלטת צבעי איפור על בסיס מים (ניתן לקנות בחנויות לאיפור מקצועי), מכחול עבה / ספוגית איפור לצביעת שטחים גדולים, ומכחול דק . בצבעי האיפור על בסיס מים משתמשים כפי שמשתמשים בצבעי מים רגילים – טובלים את המכחול או הספוגית במים ומשפשפים את הצבע עד להעלאת כמות מספקת. בשלב הראשון נצבע בלבן את האזור שמעל השפה העליונה. בשלב השני נצבע בצהוב את העפעפיים עד לגבות ואת האף והמצח בצורת האות Y  בשלב השלישי נצבע את שאר הפנים בצבע כתום (אם אין כתום בפלטה ניתן לערבב על המכחול / ספוגית ישירות את האדום והצהוב לקבלת כתום). בשלב הרביעי נשתמש במכחול דק ובצבע שחור לשרטוט איי ליינר, אף ושפם חתולי כמתואר בתרשים. שלבים אלו בסיסיים לכל משפחת החתוליים. את ההבדלים בין טיגריס לנמר חברבורות, חתול או אריה ניתן לראות בתרשימים 4, 5 ו- 6

איפור ארנב / ארנבת:

איפור ארנב/ת הוא קל, כייפי ובתוספת טרנינג בצבע אחיד או אוברול, אוזניים (שאפשר להכין לבד מקשת לשיער וקרטון צבעוני או סול), ופונפון חמוד בזנב – זו תחפושת מקסימה לילדים ולמבוגרים כאחד. בשלב הראשון צובעים בלבן את האזור שמעל העיניים עד גובה הגבות, את האזור שמעל השפה העליונה עם יציאה לכיוון הלחיים (כמתואר בתרשים) וציור מלבן קטן ולבן במרכז השפה התחתונה. את שאר הפנים צובעים בספוגית או מכחול רחב בצבע בו בחרנו לארנב/ת (בתרשים בוורוד). במכחול דק מציירים קשתות מעל העיניים ותוחמים את האזור הלבן, לארנבת אפשר לצייר ריסים בחלקה העליון של הקשת, מעל הקשתות מציירים גבות. את האף משחירים בצורת משולש שקודקודו כלפי מטה. מקודקוד המשולש מותחים קו בשחור כלפי מטה לשפה העליונה, אותה גם כן צובעים בשחור ומוציאי קווים מעוגלים לכיוון הלחיים (כמתואר בתרשים). על השטח הלבן בלחיים מציירים נקודות קטנות במכחול הדק, ושפם יוצא מכל צד. תוחמים את המלבן הלבן בשפה התחתונה וחוצים אותו לשניים קו אנכי ליצירת שתי שיניים בולטות ארנביות.

איפור פרת משה רבנו:

איפור חיפושית הוא אחד הקלים והמתוקים ביותר שיש. מספיק להלביש לקטנטנים בגדים באדום ושחור, מקסימום להדביק כמה עיגולים שחורים (אפשר להכין לבד מאיזולירבנד שחור רחב או לקנות דבקיות עגולות שחורות בחנויות תחביב/ציוד לגני ילדים) ובצירוף האיפור התחפושת נראית מושקעת ומלאת חן, גם קשת פשוטה לשיער עם שני מנקי מקטרות שחרוזים בקצותיהם יוסיפו לא מעט לאפקט השלם. גם כאן צריך איפור על בסיס מים, מכחול עבה או ספוגית איפור לשטחים הגדולים (אדום) ומכחול דק לפרטים הקטנים יותר. ממלאים את שטח הפנים פרט למצח בעיגול גדול אדום כששומרים על מרחק מה מהעין כיוון שצבע אדום של חברות מסוימות עלול ליצור רגישות בעיניים, תוחמים בשחור וחוצים לאורך הפנים בקו שחור. מוסיפים את הנקודות השחורות סביב העיניים, על האף ועל הלחיים. מוסיפים את הראש והמחושים גם כן בצבע שחור. את תווי הפנים מציירים בלבן לאחר שהצבע השחור התייבש. למי שרוצה לשדרג את האיפור ניתן להדביק עיניים זזות עם דבק ריסים, ולהוסיף קצת נצנצים אדומים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים